МакедонијаТОПЦрна Хроника

ФОТО+ВИДЕО ОД МЕСТОТО НА ТРАГЕДИЈАТА: Банкината откорната, автобусот пеплосан- сочувство до семејствата на загинатите

ФОТО+ВИДЕО ОД МЕСТОТО НА ТРАГЕДИЈАТА: Банкината откорната, автобусот пеплосан- сочувство до семејствата на загинатите

Голема трагедија утрово ја разбуди цела Македонија и ја зави во црно. 46 лица го загубија животот на пат од Турција кон Македонија.

Трагедијата во која се запали македонски автобус на автопатот „Струма“ во Бугарија се случила околу 3 часот утрово.

Во автобусот патувале 52 лица на релација Истанбул-Скопје. Меѓу загинатите имало и малолетници, а загинал и возачот. Преживеаните лица се сместени во болницата „Пирогов“ во Софија.

Сочувство до семејствата на загинатите.

ФОТО: BGNESМакедонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:15 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.