Балкан

(Фото+Видео) Обjaвeни вoзнeмиpyвaчки фoтoгpaфии oд мoнcтpyoзнитe злocтopcтвa нa Беливук

Фотографии со вознемирувачка содржина со монструозни злосторства беа прикажани по седницата на Советот за национална безбедност на Србија, пренесоа српските медиуми.

Се сомнева дека овие злосторства ги извршиле Вељко Беливук и членови на неговиот криминален клан, а борбата против организираниот криминал беше една од клучните теми на сесијата.

По воведното обраќање од претседателот на земјата, Александар Вучиќ, пред медиумите се обрати и министерот за внатрешни работи, Александар Вулин.

– Вељко Беливук и неговата банда паднаа. Разбиена е голема криминална група во Србија – истакна Вулин и покажа фотографии од монструозните дела на Веља Невоља и неговата група.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.