БалканСексСпорт

(Фото) Српски љубовен триаголник: Лоша игра на Србите во Катар поради фаталната убавица Ана Рајковиќ? Фатална е, нема што!

Душан Влаховиќ не само што важи за еден од најдобрите фудбалери на српската репрезентација, а на Светското првенство во Катар замина во статус на една од главните ѕвезди. Но, одеднаш се покажа дека за напаѓачот нема место во составот. На мечот со Бразил, Душан доби само 24 минути игра, а натпреварот со Камерун го „одигра“ целосно на клупата за резерви.

Ана и Предраг

Не се искажаа рационални причини, како повреда, а потоа во српските медиуми се појави интересно објаснување. Влаховиќ наводно бил казнет затоа што имал афера со сопругата на резервниот голман на Србија Предраг Рајковиќ. Притоа, беше објавено дека играчите се степале во соблекувалната.

Ана – така се вика фаталната убавица – е сопруга на голманот во последните четири години. Парот има два сина, а социјалните мрежи се исполнети со семејна идила. И, се разбира, прекрасни фотографии од моделката.

 

Влаховиќ на прес-конференција реагираше на гласините:

-Оваа глупост ја шират болни луѓе кои работат против интересите на репрезентацијата. Обединети сме, атмосферата е одлична, па овие приказни не не засегаат.

Не помалку остра беше и реакцијата на Ана Рајковиќ, а нејзиниот сопруг Предраг стави срценца под објавата:

„Љубоморните луѓе секогаш измислуваат приказни, глупавите луѓе ги шират, а идиотите веруваат во нив“.

Не дека веруваме, но останува фактот дека Србија без Влаховиќ покажа бледа игра. А дека Ана изгледа извонредно, и тоа е факт.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.