Црна Хроника

(Фото) Се зaпaли возило во Coпиште

Попладнево во Сопиште на улица 27 на патот накај Теферич се запали возило марка Мерецедес.

Засега нема информации како се запалило возилото, но за среќа нема повредени.

Брзата реакција на случајните минувачи кои го изгаснаа возилото спречи поголема материјална штета.

Малку подоцна пристигнала и екипа на противпожарната бригата на Град Скопје.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.