Балкан

(Фото) Руска танчерка е новата девојка на Милош Биковиќ

а можеби е и танчар

Српскиот актер Милош Биковиќ е во љубовна врска со руска танчерка Арина Волошина, пишува магазинот „Стори“. Тие се видени на вечера во Москва. Милош е во Русија повеќе од две недели, бидејќи е дел од жирито на Меѓународниот филмски фестивал во Москва, а според руските медиуми, Арина неколку пати му правела друштво.

Арина е шампионка во танцување и досега има освоено бројни награди.

Глумецот, пак, не ги коментира пишувањата за наводната врска. Тој е познат во јавноста по тоа што не зборува многу за приватниот живот. Пред Арина, Милош беше во врска со неколку познати Русинки, меѓу кои моделот Саша Лус и актерката Aглаја Терасова.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.