СветСекс

(Фото) Реши да се појави на сајт за возрасни и за една година заработи 500.000 фунти

23 годишната Медлин Рајт во 2020 доби „клоца“ од Чарлтон, но скандалот и отвори нови патишта и за една година заработи 500.000 фунти со помош на сајтот за возрасни „ОнлиФанс“.

Во декември 2020 година, Медлин Рајт се најде на насловните страни на таблоидите откако се појави видео како фудбалерката вдишува хелиум и пие шампањско додека вози Рејнџ Ровер.

 

 

Женскиот фудбалски клуб Чарлтон не сакаше да толерира вакво недолично однесување, па веднаш ја избрка.

И додека фудбалската кариера на Медлин Рајт полека завршуваше, скандалот и отвори нови патишта. Благодарејќи на написите на медиумите, атрактивната блондинка станува славна на социјалните мрежи и за кратко време од 20.000 следбеници на Инстаграм, стигнува до бројката од 200.000 следбеници.

Подоцна Медлин Рајт решава да ја монетизира својата популарност, отвара профил на сајтот за возрасни „ОнлиФанс“ каде наплаќа месечна претплата од 24 фунти.

„Во првата година заработив околу половина милион фунти, не можам да лажам, комплетно ми се промени животот“ – раскажува Медлин Рајт.

„Успеав да си купам мој дом, успеав да го прошетам светот и да уживам во многу луксузни работи“.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.