Живот

(Фото) Oва е мајката на Дритон Вејсели или познат како Талат од „Преспав“

Дритон Вејсели или познат како рецепционерот Талат од „Преспав“ ја освои публиката со оваа улога во македонската серија.

Талат со својот хумористичен, интересен, забавен лик ги освои срцата на публиката, па стана еден од омилените актерти на публиката, а  неговите смешни сцени ќе ве насмеат до солзи.

 

Дритон има профил на социјалните мрежи, но не е толку активен и многу ретко објавува фотографии од својот приватен живот, своите активности.

Меѓутоа, овој пат актерот направи исклучок и во кусите приказни на „Инстаграм“ сподели фотографија со неговата мајка, а повод беше нејзиниот роденден.

„Среќен роденден мамо“, напиша тој покрај фотографија на која е со неговата мајка во ресторан.

 

Инаку, родителите на Талат се сопственици на една позната слатакарница во Скопје, а како што истакна тој во една прилика рецептот за сладолед е нивна мала семејна тајна.

Вејсели има и двајца браќа, а најмалиот од нив се занимава со музика. Заврши и четвртата сезона на „Преспав“, а гледачите во нетрпение очекуваат и петта сезона за која не се уште не се знае дали ќе има и кога ќе почне со снимања.

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 09:26 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker