МакедонијаТОП

(ФОТО) НОВИ СМС ПОРАКИ ЗА ПРОТЕСТ ВЕЧЕРВА ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА ДПМНЕ БИТОЛА

(ФОТО) НОВИ СМС ПОРАКИ ЗА ПРОТЕСТ ВЕЧЕРВА ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА ДПМНЕ БИТОЛА

Панични СМС пораки биле испраќани денеска од раководството на ВМРО-ДПМНЕ до членовите на партијата. Раководството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ поради тоа што им опаѓа бројот на протестанти, испраќа молби и закани за поголема излезност, дознава Centarnews.net од партиски извори.
„Да покажеме дека овој народ со ја сака и ќе си ја одбрани татковината! Продолжуваме денес во 18 часот на Магнолија.“, стои во пораката која се искпраќа циркуларно до сите пониски слоеви во партијата, а до која дојде Centarnews.net.
Според ова станува очигледно дека ДПМНЕ продолжува да го користи членството како живо месо во одбрана на криминалот.


Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.