Македонија

(Фото) Мицкоски на средбата со Петков дојде со маска со македонското знаме Петков полуде

Hristijan Mickoski на средбата со Петков со маска со македонското знаме 🇲🇰

Можно е да е слика од 2 луѓе, луѓе што стојат, костум и внатре

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денес се сретна со премиерот на Република Бугарија, кој денес е во официјална посета на Македонија. Мицкоски на средбата пристигна со маска со знамето на Република Македонија.

Петков, исто така се сретна и со премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски, претседателот на земјата, Стево Пендаровски, претседателот на собранието, Талат Џафери, како и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

 

На премиерот на Бугарија Кирил Петков му беше приреден свечен пречек пред владата на Република Македонија. Тој беше дочекан од неговиот домаќин Димитар Ковачевски.

Но, кога дојде редот за изведување на македонската химна, воениот оркестар го изведе само првиот дел но не и делот што е проблематичен за Бугарија каде се споменува Гоце Делчев, Даме Груев, Сандански и Крушевската република.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.