МакедонијаТОП

(ФОТО) Луѓето се вратија во Ист Гејт да си купат гаќи три за сто

Откако утрово поради дојава за бомба беше евакуиран трговскиот центар Ист Гејт, попладнево дозволено им е на луѓето да се вратат во молот.

Освен во Ист Гејт, дојави за бомби имаше и во ТЦ Бисер, Транспортен центар, Флатрон и ПС Центар.

Македонија повеќе од два месеци е мета на дојави за бомби, кои досега се покажале како лажни а полицијата се уште истражува за предизвикувачите на истите.

Фото – Томислав ГеоргиевПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.