ЖивотЗанимливости

(Фото) Ковачевски, Шилегов и Зечевиќ на трибини: Во живо слушаа како се пее “Едно име имаме”

Премиерот Димитар Ковачевски заендно со поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов и генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ вечерва се на Националната арена “Тодор Проески” за да ги бодрат македонските фудбалери во дуелот со Бугарија.

Бугарија засега е во водство со 1 спрема нула.

Премиерот вечерва во живо можеше да забележи колку Македонците ги поддржуваат неговите политики во однос на Бугарија, а посведочи и на иссвиркувањето на бугарската химна и навредливите скандирања кон бугарските фудбалери.

Секако слушнаа и како Македонците во еден глас ја пеат “ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ”.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.