Забава

(ФОТО) Иста како мама: Ирена Спасовска ја покажа ќерката

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 22:26 (+02:00)

Фолк-пејачката Ирена Спасовска е секогаш актуелна на социјалните мрежи. Овојпат таа објави фотографија во друштво на ќерка си Тамара.

– Тами и мами- стои во опсиот на фотографијата, за која таа вели дека се чувствува благословена. Ирена досега изјавила дека нејзината ќерка е многу музикална, но покрај таа заедничка особина, она што веднаш може да се забележи е дека Тамара многу наликува на мајка си. Имено за оваа фотографија тие имаат и сличен стил на фустани, но и иста боја на коса. Каква мајка, таква ќерка!

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker