Македонија

(ФОТО) И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ маршираат со знамето на ЕУ

Фотографија на Aleksandar Kirac.

Во моментов во исто време се оджуваат Маршот за европска Македонија во Скопје и протестен марш во Штип организиран од ВМРО-ДПМНЕ.

Заедничко за двата собири е што на двете сцени се веат македонското и знамето на Европската унија.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:45 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.