Македонија

(Фото) Арсовска: ,,Златни Ангели”, Ви благодариме што ни го разубавивте денот!

,,Советот на родители на деца и лица со церебрална парализа “Златни Ангели” придружувани од учениците од средните скопски училишта денес ја посетија Зоолошката градина, ги хранеа животните и уживаа во убавиот ден.

Град Скопје е град на инклузија, еднакви можности и единство. Скопје ги сака своите златни ангели, а заедно ќе направиме се што е во наша моќ лицата со попреченост да ги имаат истите можности и во градот да се развиваат инклузивна култура, инклузивни политики и практики.

Златни ангели, Ви благодариме што ни го разубавивте денот!” , пишува градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска вечерва на Фејсбук.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.