КолумниМакедонијаТОП

ФИРМИ ПРЕКУ КОИ ЉУПЧЕ И БОРЈАНЧО ПЕРАТ ПАРИ ДОБИЈА КРИВИЧНИ ЗА КРИЕЊЕ ДАНОК И АКЦИЗА ЗА ТУТУН…?

дали Љупче му се закани на Студенац ако спомнеш трето лице од партија во криминалиите оде глава бетер од боки 13 ќе завршиш

ДИМЧЕ ТРАЈАНОВСКИ ЕКС ЏАНДАР ГАЗДА НА КАФАНА ОД ПАЛАНКА СТУДЕНАЦ ЗАЕДНО СО СИНОВИТЕ ВРТИ ДВЕ ФИРМИ ЕДНАТА ХОЛДИНГ КОЈА СЕГА МУ Е ПОД СТЕЧАЈ И ДРУГАТА СТУДЕНАЦ,…ОБЈАВИВМЕ ДЕКА ДОБИЛЕ КРИВИЧНА ДЕТАЛИ ПОДОЛУ…

Фирмата СТУДЕНАЦ затаила акциза за тутун од 1,7 милиони евра, Царината поднесе кривична пријава

НАСТРАНА ТОА ДА ДОЈДЕМЕ ДО ТОА ПРВО ТРЕБА ДА ПРАШАМЕ НЕКОЛКУ РАБОТИ:

  1. КОЈ УРГИРАШЕ КАЈ БУЛМАК-МИНСТРОЈ ИЛИМИТИ ГАЗДИТЕ ОД БУГАРИЈА НА РУДНИЦИТЕ ВО КРИВА ПАЛАНКА И ПРОБИШТИП ТРАЈАНОВСКИ СТУДЕНАЦ ДА ГИ ЗЕМЕ ДВЕТЕ КУЈНИ И ДА ХРАНИ РУДАРИТЕ И МЕСЕЧНО ДА ЗАРАБОТУВА ЧИСТИ 10 ИЛЈАДИ ЕВРА ДАЛИ Е ОВОЈ ДОЛЕ НА СЛИКАТА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ:
  2. СТУДЕНЕЦ И ХОЛДИНГ ДВЕТЕ ФИРМИ НА ДИМЧЕ ТРАЈАНОВСКИ КАКО ДОБИ ЛИЦЕНЦА ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОД НЕГОВИОТ ШЕФ ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ И СОГРАЃАНИН И БИЗНИС ПАРТНЕР ДА ПРАВИ СКЛАДОВИ ВО СЕЛО МЕТЕЖЕВО И ДА НОСИ ИЛЈАДНИЦИ КУБИЦИ ДРВА АКО ЗНАЕМЕ ДЕКА ВО ТОА СЕЛО ШЛЕПЕР НЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ЗАРАДИ КОНФИГУРАЦИЈА НА ТЕРЕНОТ? ДАЛИ ДИМЧЕ ОД БУГАРИЈА УВЕЗЕ ДРВА И ЧАЈ?
  3. ДАЛИ ОВОЈ ДИМЧЕ ОД НЕГОВИОТ БИЗНИС ПАРТНЕР ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРИВА ПАЛАНКА БОРЈАНЧО ДОБИ ТЕНДЕР ОД 133 ИЛЈАДИ ЕВРА ВО ЛИЧНО СПОГОДУВАЊЕ ЗА ДА ПРАВИ КОЛИБИ ЗА ЗАЈЦИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР? КОЛКУ ТУКА ПОДЕЛИЈА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ? АКО СЕ ЗБОРИ ДЕКА ОД РУДНИКОТ ДЕЛАТ ПОЛА ПОЛА? МНОГУ ПРАШАЊА МАЛЦЕ ОДГОВОРИ


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.