КолумниТОП

Филипче oдлепи, почна да ги плаши граѓаните: Лежалката на плажа лесно се заменува со бoлничkи kpeвет

A Ваучерите кога им ги дававте на луѓето за летување , мислевте да летуваат у двор

Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет. Да ги почитуваме мерките за заштита од ковид-19, да го зачуваме нашето здравје, но и здравјето на нашите родители, баби и дедовци, затоа што нема ништо поважно од грижата за нашите најблиски, објави денеска на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој повторно укажа на препораките: Носи заштитна маска, одржувај физичка дистанца, не се групирај и често миј ги рацете.

Фотографија на Венко Филипче.

Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет. Да ги почитуваме мерките за заштита од ковид-19. Да го зачуваме нашето здравје, но и здравјето на нашите родители, баби и дедовци. Затоа што нема ништо поважно од грижата за нашите најблиски. Носи заштитна маска, одржувај физичка дистанца, не се групирај и често миј ги рацете!

Македонија

Заболени
25,473
Мртви
874
Излечени
18,047
Активни
6,552
Last updated: 23/10/2020 - 10:11 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker