КолумниТОП

Филипче и Сали двајца министри од кои ништо арно не видовме!

фб статус на Ина Многуфина

Две и пол години е период кој опфати мандат на Филипче и Сали. Сали апсолутно ништо не видов да напраи у неговиот мандат, Филипче у неговиот тераше кариера на ѕвезда која ги спасува луѓето од Ковид со поклонувани вакцини од по комшии додека возеше моторче у екот на смртноста. Секако опуштен со бескрајно професионалниот ПР научен во утринската на Алфа и на некои други места со некои други луѓе. Кој да набави лекови? Тие вакцини не знаеја да набават, од милостиња и тие редовните што стигаа се боцкавме.
5 милијарди и више е буџетот, дајте ве молам со тие приказни дека лековите се многу скапи, па шо ако и да се? На крај стварно ќе отвориме броеви и ќе им собереме пари на луѓево да не се мачат.
Можно е да е слика од еден или повеќемина и текст


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.