МакедонијаТоп1

Филип Петровски го ишутирале од протестот, а му пишував со мало к..е не се иде никаде…

Туркање на протестот на „Бојкотирам“, Филип Петровски спречен да се качи на бината

На Филип Петровски не му беше дозволено да се качи на бината поставена пред Собранието во центарот на Скопје, каде движењето „Бојкотирам уставни измени“ одржува протест против промена на Уставот како дел од договорот за името со Грција.

Како што јавува репортерот на Телма на протестот, Петровски се обидел да се качи на бината додека од таму зборувала Солза Грчева но бил спречен од редарите и обезбедувањето, по што Петровски се повлече.

Движење „Бојкотирам“ организиран превоз од повеќе градови од државата за протестот но се појавија информации дека дел од нив биле попречувани да стигнат до Скопје.

Протест.

Gepostet von Filip T. Petrovski am Sonntag, 18. November 2018

Фотографија на Filip T. Petrovski.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.