Македонија

Фетаи: До крајот на неделата ќе објавиме за кои случаи ќе има обвиненија а кои ги заебавме

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи која денеска беше во Кривичниот суд кадешто го застапува обвинението за случајот „шамарите во Центар“ кусо истакна дека до крајот на неделава СЈО ќе објави за кои предмети ќе поднесат обвинение.

Иако има уште два дена до крајниот рок од 18 месеци во кој според Законот, СЈО може да поднесува обвиненија, Фетаи не сакаше дополнително да коментира до каде се истрагите за веќе отворените случаи.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.