ЖивотТОП

ФЕРУС МУСТАФОВ КИНГ НАПОЛНИ 70 ГОДИНИ

Легендата на Балканската музика и крал на ромската музика Ферус Мустафов Кинг наполни 70 години! Епа Ферус нека ти е среќен роденденот,уште многу години да не веселиш,бидејќи во Македонија од ден на ден,во секој поглед е се по тажно. Инаку Ферус е родум од Штип и по него е познат легендарниот штипски чочек. Со музиката и чочеците на Ферус израснале многу генерации,а нема пеач и музичар од целиот Балкан со кој нема настапувано Ферус. Инаку да го пофалиме и на 70 години сеуште е сексуално активен,пред 10 години стапи во втор брак,од кој на 60 години ја доби ќеркичката Мелек. Браво Мајсторе,Ферус е безвременски! Ајде мајсторе еден чочек,само веселооо со Ферус Кинг.

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.