МакедонијаТОП

ФЕНИ ГО УГАСИЈА СЛЕДУВА БАНКРОТ НА ДРЖАВАТА И ПРОПАСТ НА БАНКИТЕ

Збогум на 5% од БДП, банкрот на државата … loading ….

Можно е да е слика од текст

денес се состанал бордот на директори на ЕУРОНИКЕЛ и одлучиле ФЕНИ да престане со работа.

-Денеска во 10 часот се одржа состанок на менаџерскиот тим, на кој се донесе одлука електро печката за производство на никел која од први јуни е на одржување, да се изгасне најдоцна до утре од 14:00 часот. Вработените да бидат испуштени на 70% плата, а подоцна да одат во технолошки вишок,  дознава “Курир”.

Ваквата ситуација со ЕУРОНИКЕЛ, до овој момент ја прави оваа компанија најголема која е жртва на енергетската криза.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.