БалканЗабава

Фејсбук: „Шефот ми нудеше поголема плата во замена за ceкс“

Една жена остана во шoк откако нејзиниот шеф отворено и се пуштал преку интернет…

Многумина ја споделија објавата на една жена која објави скриншотови од пораки што ги добивала од својот шеф.

 

 

Во пораките нејзиниот претпоставен отворено и се пушта, иако таа неколку пати му дава до знаење дека не е заинтересирана. Тој и нуди и зголемување на платата доколку биде послушна, а како што вели жената, веднаш го пријавила во полиција и затоа не сака да го открие неговиот идентитет.

„Добра вечер, ова веднаш морам да го објавам бидејќи сyм во шок. Ова ќе ги пријавам на надлежните, па затоа не сакам да го оддадам целото име и презиме на дотичниот и за која фирма станува збор, но еве. Одвратно и дегутантно. Воглавно станува збор за .., па внимавајте на оние со овие иницијали додека се не излезе на виделина. Инаку за господинот работев како.. и како што гледате, покрај сите пораки тој и ми се јави 10-на пати во рок од неколку минути, напише жената која што живее во еден град во Далмација, пишува порталот „Слободна Далмација“.

Шефот најпрво преку порака ја известил жената дека треба да дојде на работа, но дотерана, во фустан, од што таа веднаш се шокирала.

 

 

Тој потоа отворено и кажа дека ќе напредува доколку го послуша, и ја прашува зошто не сака да му се јави.

 

 

Жената потоа му кажа дека ќе даде отказ и дека ќе разговара и со неговата сопруга, но шефот продолжи со мобингот.

Еве го целиот разговор…

 

 

 

 

 

 

 

 

Репринт: Какво ла**о е Масер Омерагиќ газда на Меѓуградска повторувањето е мајка на знаењето, неписмен небањат уличар – ДоказМ.мкПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.