КолумниМакедонијаТОП

ФАТМИР ЕТЕМИ ДИГА ЗГРАДА И ПРЕКУ ОПШТИНСКИ ПАЦОВИ САКА ДА ЗЕМА ДВОРОВИ НА ЦЕНТАРЦИ

НА ФАТМИР ETEMИ БИЛА ЗГРАДАТА АКО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ ДЕ

Општина Центар ќе вршела конфискација на приватни имоти и сопствености де де…и тоа во корист на инвеститори меѓу нас познати како градежна мафија и бетонизатори на градот. Одредени вработени уште од време на Тодоровиќ примени во општината се вознемирени дека жителите на Центар дознале за нечесните намери ама ги убедувале дека не можат ништо да направат оти кога има сила нема правдина нели? Тие центарци пак што биле упорни да дознаат биле исфрла ни со дерење клоцање од општинските канцеларии. Еве не знам зар мислат тоа така оди?

повеќе детали за овој бандит и неговите градби во Дебар маало наскороПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.