Црна Хроника

Фатен Бугаринот што мамеше постари лица низ Македонија, велејќи им дека нивен близок прегазил дете плескал некоја министерка

Можно е да е слика од еден или повеќемина и текст кој вели „Pozdrav! Da li imate i porno kanale ukljucene u tu cenu i da li su zasticeni? (u smislu da ne moze da se naleti prebacivanjem sa kanala na kanal). Jer jednom na proslom televozoru imali te nezasticene...i bas slava bila kad vrti starojko kanale kad uskoci u kadar kurcina ko crevo za benzin Lulekilobanda iz Kenije rastace neku goluzdravu cesku mucenicu....Kad poskakase svi sa slavskog stola...lele... 1tj. Haha Odgovori Autor ITT Network Lugner Postovani vrlo zanimljiv komentar. sklopu nase ponude imamoi kanale za odrsle na koje ne mozete bas tako lako greskom naleteti. 3d SviÄa mi se Odgovori Poruka“

Утрово 9 часот на Граничниот премин Деве Баир полициски службеници го лишија од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија.

По претходно преземени оперативно тактички мерки од страна на СВР Скопје и добиени оперативни податоци од бугарските полициски служби, утврдено е дека Н.П.С. е сторител на повеќе кривични дела „измама“ по чл.247 од КЗ.
Имено, во периодот од 18.09 до 01.10. на подрачјето на СВР Скопје биле пријавени осум измами, при што од оштетените- повозрасни лица, тој успеал да одземе околу 40.000 евра и злато во вредност од околу 10.000 евра, соопшти МВР.

Измамникот успевал оштетените да ги доведе во заблуда телефонски јавувајќи им се и кажувајќи им дека член на нивното потесно семејство наводно предизвикал сообраќајна несреќа, при што има загинато дете, и доколку сака да го спаси од одење во затвор, барал од оштетените поголема сума на пари.

При извршениот претрес кај Н.П.С. се пронајдени 10.400 евра, картици за телефон, телефон и други предмети поврзани со кривичните дела.

По документирање на случаите, ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство.

Апелираме до граѓаните да внимаваат и да не наседнуваат на вакви измами, а доколку добијат вакви повици, случајот веднаш да го пријават во најблиската полициска станица или на бесплатниот телефонски број 192, велат од МВР.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.