СветСексТоп2

Фалсификувал документи за развод и им ги покажувал на љубовниците: Имал дури 2 жени, 3 свршеници и 15 девојки

Шефот на полицијата во Тексас беше уапсен минатата недела за наводно фалсификување на документ за поништување на брак, а една жена која била во врска со него вели дека тоа го сторил за да ја убеди дека е сам и да ја продолжи врската со неа.

41-годишниот Џејсон Колиер беше уапсен од Тексас Ренџерс на 26 јануари откако Обвинителството на округот Хачинсон повика на кривична истрага против поранешниот началник на полицијата Стинет, објави магазинот „Пипл“.

Колиер, наводно, ѝ испратил СМС на жртвата со приложени лажни документи, тврдат извори од американската таблоидна полиција.

 

фото: Hutchinson County Sheriff’s Department

 

Тој беше притворен во затвор и веќе ја изгуби работата.

Колиер беше уапсен на 28 јануари под обвинение за мешање во владини податоци со намера да измами. Тој беше задржан во затворот во округот Хачинсон и доби кауција од 10.000 американски долари.

Во меѓувреме, Колиер понуди оставка и таа беше прифатена. Истрагата била спроведена по сомневањата на жената која го обвинила за „двоен / троен живот“.

„До вчера бев негова девојка“, напиша жената на Фејсбук. “Тој ме излажа и ми покажа лажни документи за поништување на брак кога дознав дека тој е оженет. Вчера дознав и за неговата друга девојка Кристи”, продолжи таа. “Тој нè излажа нас и нашите деца и нè прашал и двете да се ожениме со него”, додаде таа.

Жената рече дека открила дека нејзиниот дечко е оженет откако споделила фотографија со него и пријателка на Фејсбук ја контактирала со предупредување. “Таа ми рече дека е пријател на Фејсбук со неговата сопруга. Бев целосно шокирана”, рече таа.

Кога таа се соочи со Колиер, тој вети дека ќе го поништи бракот, а потоа ѝ ги покажа лажните документи. Тој исто така вели дека ја научил лекцијата по апсењето.

Таа додаде дека му верувала заради неговата позиција како началник на полицијата, што прави да изгледа како примерна и искрена личност, како што и се претстави. Но, наводно, тој имал дури 2 жени, три свршеници и петнаесет девојки кои не се познавале.

 

 

Адвокатска фирма што ја претставува сопругата на Колиер вели дека таа поднела барање за развод на 1. февруари, додека тој не бил достапен за коментар.

извор:index.hrМакедонија

Заболени
199,901
+135
Мртви
7,062
+11
Излечени
186,652
Активни
6,187
Last updated: 26/10/2021 - 00:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.