КолумниТОП

EVN-ЕВТИНО ВЕЌЕ НЕМА!!!

ГО ОДРАВТЕ ДО КОЖА И ОНАКА ГОЛИОТ И СИРОМАШЕН НАРОД!!!

Алооо БУЧКОООО, спиеш ли мирно??? ЕВМ во континуитет ја покачува цената по киловат електрична енергија, не сразмерно со примањата на граѓаните и нискиот животен стандард!!! МАКЕДОНИЈА Е ВО СИРОМАШТИЈА!!! Електричната енергија е основна енергија во општеството, а ЕВН држи монопол бидејќи нема друга фирма конкурент! Владата преку регулаторната комисија им оди на рака и им овозможува дополнително пљачкање на граѓаните!!! КОЈ ГО ДОВЕДЕ ЕВН ВО МАКЕДОНИЈА??? Се знае, БУЧКОВСКИ! Абре ајван еден, се продава ли таква профитабилна компанија??? ДА, се продава, за личен профит и дебела провизија!!! Бучко не понесе никаква одговорност, како што се спаси и за аферата со тенковските делови, но за награда Заев го става преговарач со ,,браштата Блгари”…, епа некој мора да се натрти!!! ШТО ВОЗВРАЌА ЕВН ЗА МОНОПОЛОТ??? Ги реализира партиските списоци креирани од Љупчо Николовски за вработување во ЕВН на партиската багра, но и финансира кампањи на СДСМ!!! Времето ви истекува, ВЕЧНО НЕМА НИШТО!!! Алооо Мицкоски, запишувај се во црниот тевтер…! Поздрав Љупче, срцки сте со Аце…❤️❤️👨‍❤️‍👨 👨‍❤️‍👨
Нема достапен опис


Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:30 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.