СветСпорт

Еве која е жената поради која Ѓоковиќ доби диcквалификациja- cкaндaлозната жена често објавува фотографии со алкoxoл

Лора Кларк жител на американската држава Кентаки е линискиот судија кој вчера случајно беше погодена од најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, а последиците беа негово исклучување од УС Опен.

Членовите на нејзиното семејство за светските медиуми изјавиле дека таа е личноста која беше ненамерно удрена со топката во вратот од фаворитот на овој турнир.

Инцидентот се случи пред крајот на првиот сет, каде резултатот беше 6: 5 во корист на 20. носител Пабло Карен Буста.

Кларк по незгодата падна на земјата и се фати за грлото, а откако забележа што се случи тенисерот веднаш се обиде да и помогне.

Лора Кларк е долгогодишна судијка на АТП-турнирите, а е љубител на вино и други алкохолни пијалоци, објавуваат медиумите.

Додаваат дека таа сака кантри музика, а особено го обожува бендот на Зак Браун.

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 06:56 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker