ТОПЦрна Хроника

Еве каква направа е пронајдена во Собранието во ходникот

Околу 17.30 часот, началникот на обезбедувањето на собранието во полиција пријавил дека во ходник на првиот кат во законодавниот дом пронјдена е импровизирана експлозивна направа. Според неофицијалните информации, направата е петрада со фитил кој бил врзан на голема плинска боца за полнење на запалки. Од МВР потврдуваат  дека е пронајдена таква направа и дека се работи на целосно расчистување на случајот.- тв 24sobranie-officialПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.