Македонија

ЕВЕ КАКО ЛЕВИЦА БЕЗ ОКО ДА ИМ ТРЕПНЕ ГИ ЛАЖЕ СОПСТВЕНИТЕ ЧЛЕНОВИ, ФАНОВИ И АКТИВИСТИ : НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ ЖЕСТОКО СЕ ЗАЛАГА ЗА БОЈКОТ НА ПОПИС ДОДЕКА НА ТЕРЕН НИВНИ ЛОКАЛНИ ФУНКЦИОНЕРИ СЕ ПОПИШУВАЧИ НА ПОПИСОТ!

Левица на Апасиев без око да им трепне ги лаже сопствените членови, фанови и активисти поврзано со пописот. На социјалните мрежи има куп текстови каде се повикува да не отвораат врата кога ќе им дојде овластен попишувач и истиот попис да го бојкотираат додека на терен Иван Ѓоргиев, претседател на месен комитет на Левица во Штип е попишувач?!

Па нели ќе бојкотирате попис?! Нели врата нема да им отворате на попишувачите?! Каква е оваа дволичност и дворска игра со луѓето кои ве гласаат?!Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:45 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.