Занимливости

ЕВЕ КАКО ДА СЕ ОТКАЖЕТЕ ОД ЦИГАРИТЕ

Добро познато е дека пушењето е штетна навика и за пушачите и за тие во нивна близина. Веројатно нема пушач што не се обидел да ги остави цигарите, но тоа не оди така лесно.
Но постои трик за кој велат дека е многу едноставен и дека им помогнал на многумина да се откажат од пушење. Земете една лажица сода бикарбона и сипете во чаша вода. Промешајте, така да сосема се растопи содата.
Секогаш кога ќе почувствувате потреба за цигара испирајте ја устата со напитокот. Оваа едноставна течност носете ја и со себе секаде каде одите, кога и да ви се припуши. Уште порадикален е советот да ги натопите цигарите во течноста.
Велат дека многу брзо ќе ги оставите цигарите. Па, обидете се
f251f420edd9348c35a32a8aadeb18c1_L

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 02:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.