КолумниТОП

Еве имаме еден примерок викана Мирослава, глупача

П.С: И после Мацко ,,Доказ", кој те напраи ремпере, ти бил ваков-онаков, па го тужиш qursetrese, па не моеш да го најдеш...а бе он бар не глуми и не се шминка од пазарче со лош римел за да сокрие кој е и шо е, сè кажуе у чело... дагаУууу!

Еве имаме еден примерок викана Мирослава, глупача, нешто таму у весник, која ми го избришала коментарот каде ја прашувам дали таа е објективната и етичната, затоа што утринава објави цел список со имиња. Неофицијално и тоа го објави, ете била врло веома етична и многу паметна.
ℹ Ете, она, како Исус си дозволува да објавува што и` дојде, додека роднини, блиски и пријатели на жртвите, немаа никакво инфо дали се живи, повредени, преживеани….некои од тие можеби поим немале дека се на пат, па откако прочитале – некој добил инфаркт.
Мирослава е само гуштер кој никогаш нема да биде крокодил.
ℹ И, не, не ми се обраќа малава на мене со статусов. Им се обраќа на нејзините учители кои ја учеа дека кариера не се гради со вртење телефони, врз грбот на луѓе кои изгореа живи.
Кариера и почит се гради на терен, меѓу луѓе, со јаки афери за корупција, не преку телефон и не со објавување информации кои не се потврдени и кои може да повредат стотици.
Али, она, брате не конта!
А, нејзините учители мене ме наградија пред 15-20 год три пати, неа ниеднаш!
Зашо? Пошо ја може да сум сè у животов, можам градов да го превртам, али брате – не сум расипана!
Ја коа ќе напишам – НАПИШАНО Е!
🚫 И конечно Мирослава. Пред да зборуваме за морал и етика. Прво, врати го презимето на американецот, човек во години, кој те сакаше, ти му зема државјанство, потоа ти го одјеба, па се премажи, али ете – уште сакаш се ,,возиш” на Бурнс од икс причини.
Не оди тоа така.
Расипано е, се сложуваш?
П.С: И после Мацко ,,Доказ”, кој те напраи ремпере, ти бил ваков-онаков, па го тужиш qursetrese, па не моеш да го најдеш…а бе он бар не глуми и не се шминка од пазарче со лош римел за да сокрие кој е и шо е, сè кажуе у чело… дагаУууу!
Можно е да е слика од 2 луѓе


Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:15 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.