ЖивотЗабава

Ева Заева и малиот Чифлиганец се заедно во Дубаи дали ќе ја побара за жена таму?

Можно е да е слика од 1 лице и небо

Веќе и врапчињата на гранките знаат дека Ева Заева ужива во Дубаи, но малкумина знаат со мого е таа таму.

Фото: Инстаграм/ Ева Заева

Познатата струмичанка со секоја своја фотографија привлекува внимание на социјалните мрежи каде има неколку десетици илјади следбеници. Впрочем така беше и овој пат кога објави фотографија од едно од најлуксузните места на светот – Дубаи. Поточно од вештачкиот остров Палм Џумеира, што може да се забележи и од самата фотографија. Таа седи во преубав макси фустан покрај самиот базен (види тука), а интересно е тоа што истиот ден, најверојатно од истото место, објави фотографија и Душко Чифлиганец, за кого се знаеше дека е во врска со Зева, но веќе подолго време не се видени заедно.

Но очигледно дека тие и двајцата се на ова место, а за тоа зборуваат и нивните последни фотографии.

 

 

Фото: Инстаграм/ Ева Заева
Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец
Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

Ова не е прв пат тие да објават речиси идентични фотографии од некое романтично место, но на ниту една од нив да не се заедно. Така беше и пред неколку години, кога Ева посебно ги израдува своите обожаватели со фотографиите на кои се шета на преубавата плажа, а зад неа се пружа глетка на едно прекрасно зајдисонце.

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

Таа тогаш не откри каде се направени фотографиите, но затоа Душко истиот ден објави неколку фотографии од кои можевме да видиме дека е на патување во Куба.

 

Фото: Инстаграм/ Ева Заева
Фото: Инстаграм/ Ева Заева

Од неговите фотографии исто така можевме да видиме и дека уживаат на иста плажа и го гледаат истото зајдисонце.

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец
Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

Ева и Душко порано често објавуваа заеднички фотографии од своите патувања, но тоа веќе некое време не го прават.

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец
Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

Душко е поприлично активен на социјалните мрежи и речиси секојдневно ги користи, за разлика од Ева, која веќе некое време многу ретко објавува фотографии. Сепак, кога и да го направи тоа, нејзините објави предизвикуваат големо внимание, како што беше случајот и сега.

 

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец
Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец
Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

А како тие изгледаа порано, но и како изгледа луксузното место од каде што и двајцата објавија фотки, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Ева Заева

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

 

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

 

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

Фото: Инстаграм/ Ева Заева

 

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

 

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

Фото: Инстаграм/ Душко Чифлиганец

Бонус галерија

Фото: Инстаграм

Најдоброто од Дубаи

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

 

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

 

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

 

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

 

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.