Балкан

Естрадата во шок: Финалист на „Ѕвездите на Гранд“ почина во 36 година од животот

Почина Јасмин Хасиќ, поранешен финалист во „Ѕвездите на Гранд“.

Талентираниот пејач имаше само 36 години. Неодамна му бил откриен тумор на бубрезите поради кој пред три недели бил опериран во Турција, но по зафатот не успеал да се се избори со опаката болест, информираат српските медиуми.

Тажната вест ја потресе естрадата. Многу познати личности се огласија на социјалните мрежи, а меѓу нив и Лејла Захировиќ.

Останав без зборови, ништо не може да ги намали болката и тагата.. Разочарување! Ова е огромна загуба, голем човек, пејачиште, прекрасен сопруг и татко.. Засекогаш ќе те сакам, брату мој – напиша таа.

Тагата и болката се големи, примете мое искрено сочуство, Бог нека ви даде сила, е една од пораките.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:00 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.