БалканСекс

Елеонора Миљковиќ – сродна душа со Карлеуша: Во истите мини бикини, истата поза само… наместо голем сладолед на стапче, Нора лиже џамбо лижавче! (ФОТО)

Елеонора Миљковиќ – сродна душа со Карлеуша: Во истите мини бикини, истата поза само… наместо голем сладолед на стапче, Нора лиже џамбо лижавче! (ФОТО)

Новите секси фотографии на единствената Македонка која учествуваше во најгледаното регионално реално шоу „Задруга“ чија трета сезона тукушто заврши, одново ги преплави социјалните мрежи со кометари, а машките ги наежи од возбуда, желби и копнежи…

Впрочем како и неодамна, кога сексапилната убавица ја покажа својата класа, откако соблечена топлес ги ловеше сончевите зраци на својата тераса!

Овој пат,  Елеонора Нора Миљковиќ сподели неколку провокативни фотографии на својот Инстаграм, на кои атрактивната скопјанка е во секси костим за капење, мини бикини кои повеќе откриваат отколку што сокриваат, ама ако, зашто расната убавица има што да понуди покаже.

По кој знае кој пат Нора го сподели својот телесен раскош со јавноста, која одново може да се увери во нејзината надареност – дар на мајката природа, со мала помош на „естетската хирургија“. Спој кој Нора ја прави ултра згодна, привлечна, пожелна и сексапилна, толку многу што дури и српските старлети не можеа да излезат со нејзината привлечност на крај, љубоморно фрлајќи се во очај.

Во оваа пригода Нора на себе носи ултра мини костим за капење, кој е веќе виден и тоа не кај било кого, туку истиот само пред некој ден го носеше и сама, најпознатата белградска „скандал дама“. Истиот модел, па дури и истата светло сина-тиркизна боја, која совршено им прилега на обете, што наведува на тоа дека Елеонора Миљковиќ е некако сродна душа со Јелена Карлеуша!?

Истите мини бикини, истата поза, само реквизитот што ја зголемува возбудата и уште повеќе бранува фантазијата, иако сличен, сепак е различен. Карлеуша лиже голем сладолед на стапче, а Нора е со џамбо лижавче! И тоа не едно, туку две!

Новата фотосеанса на некогашната „задругарка“ не остана незабележана и од регионалните медиуми, на кои Нора им остана во меморија, па  ја објавија нејзината разголена фото – сторија!

Пиштолчето на вода не видовме како прска, но затоа Нора беше доволно „дрска“ да го употреби сиот свој сексапил и во оваа пригода да го понуди најдоброто од себе во својот бал на вода!

Убавицата го мина денот  во базенот на еден познат скопски спа ресорт, а од нејзиниот фото-рапорт може да се заклучи дека Нора или брзо учи како во шоу-бизнисот добро се плива, или случајно се соблече во ист костим за капење како белградската поп-фолк дива?

А, можеби и намерно, заради споредба: На која од двете расни убавици со бујни облини, подобро и стојат тиркизните мини бикини?Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.