ЗанимливостиМакедонијаСекс

Елена Велевска за геј парадата: „Не сакам моите деца да гледаат такви работи“ (видео)

Елена Велевска за геј парадата: „Не сакам моите деца да гледаат такви работи“ (видео)

Скопје Прајд 2022 ќе се одржи на 25 јуни, во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија.

Годинешниот слоган на „Skopje Pride“ гласи „Излези за љубов“. Парадата на гордоста во главниот град годинава се одржува по трет пат. Првиот „Skopje Pride“ се одржа во 2019 година, а по една година пауза поради ковид пандемијата, втората парада се случи минатото лето.

Тогаш илјадници поддржувачи се собраа во главниот град на протест против опресивните политики, хомофобијата и трансфобијата, но и да ги прослават надежите за посолидарно и поправедно општество.

Токму на оваа тема тимот на естрадниот магазин „Бекстејџ“ реши да ги праша дел од нашите јавни личности се со цел да дознаат кој е нивниот став околу истото.

Дел ги поддржуваат, но дел од нив се против тоа, велат дека не сакаат нивните деца да ги гледаат таквите работи.

На темава зборуваа: Панчо и Андреј,Елена Ристеска,Некст Тајм, Лозано…

Погледнете:

 

 

фото:Принтскрин Јутјуб/БекстејџПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.