МакедонијаТоп1

Експресно: Арсовска го pacкина договорот на Шилегов за украсување на Скопје среде енергетска kpиза

Новата градоначалничка на Скопје Данела Арсовска го раскина договорот за новогодишно украсување на Скопје.

Интервју со Данела Арсовска независен кандидат за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ - НОВА ТВ

Причина за раскинување на договорот, е можната енергетска криза и можните рестрикции во снабдувањето со електрична енергија.

Договорот за новогодишно украсување беше склучен од претходниот градоначалник Петре Шилегов со фирмата „Линк медиа плус“ и чини 240.000 евра.

Толку од ,, Линк медиа плус ,, чао дечки

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.