Црна Хроника

Експлозија и пожар во Карпош 4 – гореа електричен столб и автомобил, е па Стевчо да не гасеше навечер сијалиците немаше толку криминал да има

Експлозии и оган ги вознемирижителите на скопски Карпош 4. Ноќеска, после три часот избувнал пожар пред мостот Обединети Нации, а според станарите во околните згради се слушнале и експлозии.

Се запали автомобил, можеби гореше и вот, не сум сигурна, не се гледаше убаво. Гореше и електричниот столб. Се слушна експлозија – вели станарка од зградите пред мостот Обединети Нации кој води кон Влае.

 

Интервенирале пожарникарите. Наскоро очекуваме повеќе информации од противпожарната бригада во Скопје.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.