ТОПЦрна Хроника

ЕКСКЛУЗИВНО: ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ЗА АПСЕЊЕ НА КРИМИНАЛЦИ НА ПАТАРИНА ЗАВРШИ СО ПУКАЊЕ

Предмалку до медиа.мк пристигна информација за полициска акција на патарина на излез од Скопје. Според очевидци на настанот полицијата спроведувала акција и се обидела да сопре возилото на патарината. Лицата со возилото пробале да бегаат по што се слушнале неколку истрели, а возилото удрило во бандера, по што полицајците успеале да ги приведат лицата од возилото.

Се очекуваат детали од МВР.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.