ЖивотТОП

Ексклузивно! Овие го измислија птичјиот грип сред политичка криза

image-0-02-05-85941bf96c0bcec7cab53cbcf0bfa9cb51516a3a7f3fa2361cdcb8edd552af19-V

Овој десно господин ви е драги читатели Директорот на Агенцијата за храна Зоран Поповски,

Негова сакана другарка ( ме разбирате де) и шеф на неговиот кабинет е таа лево Катерина Матиќ таа и е позната на јавноста од бомбите на Заев, беше главна старлета во кабинетот на Министерот за чоколади Ставревски во финансии де инаку по професија вади заби-стоматолог е.

Така Матичка обучена за пари и матни зделки башка вала има и други способности, а директорчето Зоки заљубен до уши, младо , зелено , неопитно јагоритка.

Некои поголеми фирми редовно ги частеле прошетки, спа третмани, живот на висока нога. Сите поголеми фирми се умрени од страв од нејзиното височество челичната лејди Матиќ.

А таа пак во средината е Светлана Колариќ претседателка на Унија на жени од Кисела Вода нормално на ВМРО ДПМНЕ.Инаку е главен советник во кабинетов.

Ова бизнис јалити љубовно трио се надева на награда од лидерот Груевски затоа што ГО ИЗМИСЛИЈА птичјиот грип во време на политичка криза за да народот се занимава со други теми, а не да мисли колку украле вмровците. Да не заборавиме Светлана и е многу блиска на Даниела Рангелова лидерката во Унијата и беше со неа кога беа исплукани во Аеродром при последните избори.

Инаку директорчето е зет на Чадиковски. Од технолог за лиснато тесто го ставаат Директор, васионска кариера направи.

Да не ве збуни неговата блиска е таа во лила блуза, и така сега знаете и вие…

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 18:56 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.