Црна Хроника

ЕКСКЛУЗИВНО: Фатен на дело како дели брашно во С.Мождивњак, му се закануваат 5 години затвор

Пред половина час во село Мождивњак во Крива Паланка е фатено лице викано Горан -Брашнар, кој делел брашно на жителите на ова село, платено и испорачано од најбогатата партија во Европа, знаете која е онаа со мерцедесите од 600 000 евра.

Дознаваме дека полицијата веќе работи на овој случај и прибира докази, повикани се и сведоци кои сведочат за овој настан

Поткупување на гласачи е строго казниво дело за кое се одредува казна затвор до 5 години.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.