Колумни

Екс македонски премиер до владата: Ни запад знаете каде е, ниту што се инвестиции

Екс премиерот Емил Димитриев кој ја водеше техничката влада по заминувањето на Никола Груевски ја коментира пропагандата на владата на СДСМ и ДУИ од каде се жалат дека иако добро работеле добивале критики од противниците на западот и на инвестициите.

,,Распродавате идентитет, ве критикувале антизападно ориентирани…За крајно сомнителни инвестиции во Тетово ве критикувале противници на инвестиции и антиалбанци…
Ни запад знаете кај е, уште помалку што е инвестиција, а најмалку грижа за сите граѓани…”, порачува Димитриев кој беше технички премиер цели 17 месеци, од јануари 2016 до јуни 2017 година.

Во негово време во Македонија влегоа неколку големи инвестиции.

 



Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.