Занимливости

Ејуп Рустеми ќе биде нов директор на државни патишта потрчкото на Вице Китанов не го бивало, а и се удварал на муртинските швалерки

на швалерите на муртинците поточно

Ејуп Рустеми, досегашниот директор на АД „Пошти на Северна Македонија“, во иднина ќе биде директор на јавното претпријатие за државни патишта. Ова го потврди и премиерот Зоран Заев во изјава денеска.

-Ејуп Рустеми ќе биде нов директор на државни патишта, рече Заев во обраќањето.Рустеми ќе го замени Зоран Китанов од СДСМ.

Заев истакна дека на денешната владина седница која е во тек, ќе бидат именувани дел од директорите, и ќе бидат распишани огласи за оние места каде што е потребно.

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 15:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.