Живот

Едниот од браќата „Некст Тајм“ реши да се жени: По долгогодишна врска ја побара раката на Андреа пошто неговата од мастур…иање го боли веќе рака

Едниот од браќата „Некст Тајм“ реши да се жени: По долгогодишна врска ја побара раката на Андреа (фото)

По повеќе од седум години врска, едниот од браќата „Некст тајм“, гитаристот Мартин Филиповски реши да се жени.

Тој ја побара раката на својата сакана и долгогодишна девојка, ракоментарката Андреа Белеска, а моментот од запросувањето тој го објави на својот Инстаграм профил.

Мартин и Андреа се заедно речиси осум години, а низ годините заедно нивната врска успеа да функционира и на далечина, бидејќи Андреа играше за шведски женски ракометен клуб, па според ангажманите доаѓаше и во Скопје.

 

Андра по потекло е од Кичево, а во својата спортска кариера честопати е прогласувана за најдобар играч во тимот.

Мартин и Стефан славењето го започнаа заеднички со нивниот 36-ти роденден, а деновите за убави мигови за паметење продолжија со запросувањето.

 

Честитки!

фото:Инстаграм/Мартин ФилиповскиПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.