Македонија

Една година Влада на чело со Заев и митингот на Мицкоски во фокусот

Една година Влада на чело со Заев и митингот на Мицкоски во фокусот на „Печат на неделата“

Изминаа 12 месеци откако со државата раководи власта предводена од Зоран Заев. Христијан Мицкоски на прв голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ како лидер. Кои беа пораките кои ги испрати Мицкоски, а што и недостасува на Владата? Излезен ли е новиот лидер Мицкоски од сенката на Груевски? Упати ли клучни пораки кои власта на Заев треба да ги послуша? Што ќе донесе евентуалното решение на спорот со името?

Ова се дилемите на кои во вечерашното издание на емисијата „Печат на неделата“ со Сашо Ордановски, полемизираа Уранија Пировска од Хелсиншки Комитет, Павле Трајанов – претседател на Демократски сојуз и Андреа Стојковски од НВО Еуротинк.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.