СветТоп1

Ед Ширан откри дека тој и неговата сопруга биле преплашени и се бореле со депресија и анксиозност бидејќи ѝ бил дијагностициран тумор

Ed Sheeran shares emotional update about pregnant wife Cherry Seaborn's inoperable tumour | HELLO!

„Работев на Subtract деценија, обидувајќи се да направам совршен акустичен албум, пишувајќи и снимајќи стотици песни со јасна визија за тоа што мислев дека треба да биде. Потоа, на почетокот на 2022 година, низа настани го променија мојот живот, моето ментално здравје и на крајот начинот на кој гледав музиката и уметноста. Пишувањето песни е мојата терапија. Тоа ми помага да ги разберам моите чувства. Пишував без да размислувам какви ќе бидат песните, пишував што и да испадне. И за нешто повеќе од една недела, ја заменив децениската работа со моите најдлабоки, најмрачни мисли“, напиша тој и продолжи:

„Во рок од еден месец, на мојата бремена сопруга ѝ рекоа дека има тумор и дека нема можност за лекување до породувањето. Мојот најдобар пријател Џамал, мојот брат, ненадејно почина и се најдов на суд бранејќи го мојот интегритет и кариера на текстописец. Поминував низ страв, депресија и анксиозност. Се чувствував како да се давим, со главата под површината, гледајќи нагоре, но не можев да здивнувам за воздух. Како уметник, не се чувствував како да можам веродостојно да изложам во светот дело кое не прецизно претставува каде сум и како треба да се изразам во овој момент од мојот живот. Овој албум е токму тоа. Ми ја отвора вратата на душата. За прв пат, не се обидувам да направам албум што ќе им се допадне на луѓето, туку само објавувам нешто што е искрено и точно за мојот возрасен живот. Ова е запис во дневник од минатиот февруари и мојот начин да го разберам тоа“, напиша Ед на споменатата мрежа и набрзо доби голем број пораки за поддршка.

Ed Sheeran reveals wife Cherry was diagnosed with tumour while pregnant and discusses his depression | Daily Mail OnlineПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.