Некатегоризирано

Е ова е исправен потег кај што им е местото: Портретите од бившите градоначалниците Арсовска ги закачила да висат над вецињата,за да не ги гледа во салата

ВИСИТЕ НАД ВЕЦИЊАТА МАЈКУ ВАМ КРИМИНАЛНУ

инаку НЕ Е ТОЧНО ОВА ЛАЖАТ СДК ИМАМЕ ДЕМАНТ Е АНА АНА ШТО ТИ НАРЕДАТ ТОА ЌЕ ПИШЕШ

Градоначалничката Данела Арсовска ги тргна портретите на досегашните градоначалници на Скопје кои над 20 години стоеја во салата за состаноци до нејзиниот кабинет. Неколку месеци по доаѓањето на функцијата, Арсовска наредила портретите да се тргнат од салата и да се закачат во ходникот каде што се вецињата и бифето. Така, сега портретите на Петре Шилегов, Коце Трајановски, Трифун Костовски, Ристо Пенов, Јове Кекеновски, Горан Николовски и Милан Талевски висат над вецињата, во ходник каде што не поминува Арсовска.

Уште од времето на Ристо Пенов, а можеби и пред тоа, портретите од сите досегашни градоначалници стоеја во салата за состаноци, која се наоѓа и е дирекно поврзана со канцеларијата на Градоначалникот на Град Скопје. Во оваа сала, градоначалниците одржуваат работни состаноци, примаат поголеми делегации и гости. Исто така, во салата каде беа досега портретите повеќе од 20 години сите досегашни градоначалници одржуваа прес-конференции и брифинзи со новинари, новогодишни приеми за медиумите и работни средби со нив.

Целиот текст на СДК МКПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.