Црна Хроника

Две групи физички се пресметале, ПА ПУКАЛЕ СО КАЛАШИ – ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАЛО ПОПЛАДНЕВО ВО ЧАИР (ФОТО)

Попладнево по 15:00 часот во близина на комплексот Чаирчанка во Чаир, пред продавница за автомобилски делови, беше пукано со огнено оружје. Според очевидци, судирот се случил помеѓу две групи млади лица кои откако физички се пресметале, употребиле и автоматско оружје од типот Калашников. Во моментов нема пријавени жртви.

Полицијата е на местото на настанот и го истражува случајот, додека сообраќајот во овој сегмент е целосно блокиран.

Сообраќајот во моментов е преориентиран кон „Пластичарска“.

Извор: ЛајмМакедонија

Заболени
66,330
Мртви
1,877
Излечени
42,241
Активни
22,212
Last updated: 05/12/2020 - 03:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.