Црна Хроника

Двајца охриѓани тепале полицајци и како што ни кажаа полицајците го заслужиле тоа

досадни биле џандарите порачувале песни,а не плаќале клошаришта живи

СВР Охрид поднесе кривична пријава против четириесет и двегодишен жител на селото Лактиње, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“ и против педесет и седумгодишник од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување лице во вршење работи на безбедноста”.

Пријавените, на 04.09.2020 во угостителски објект на ул.„Железничка“ во Охрид го нарушиле јавниот ред и мир, по што Н.Т. најпрво упатил вербални навреди кон полициските службеници кои пристигнале, а потоа заедно со Љ.Р. и физички ги нападнале, спречувајќи ги полициските службеници во извршувањето на службените дејства, стои во билтенот на МВР.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 20:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.