Македонија

Дури 535 нови заразени со корона вирусот!

OВА Е ПРЕТЕРАНО, ОВА Е АЈ ДА ПРЕКИНЕМЕ СО ОБЈАВУВАЊЕ

Вице премиерот Артан Груби во вечерашното гостување на ТВ24 ја објави последната статистика за бројот на заразени од Ковид-19.

Тој истакна дека во изминатите 24 часа се регистрирани нови 535 заразени, а биле направени 2.445 тестирања. Најголемиот дел од заразените, односно 277  се од Скопје.Во истиот период се регистрирани и шестмина починати, а 168 оздравени пациенти.


Македонија

Заболени
155,624
Мртви
5,475
Излечени
149,862
Активни
287
Last updated: 21/06/2021 - 08:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.