СветСпорт

Драматични сцени на ЕВРО2020: Ериксен се бори за живот

Натпреварот помеѓу Данска и Финска е прекинат во 43. минута поради драматична сцена на теренот, откако фудбалерот на Интер, Кристијан Ериксен без никаква причина се струполи на теренот.

Медицинската екипа веднаш втрча на теренот, а информациите од данската престолнина велат дека му се укажува вештачко дишење. Сите се со рацете на главата и никој не знае каков ќе биде конечниот епилог.

Ериксен според сите информации, кои засега не се потврдени официјално, тој се бори за својот живот.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.